MÖBLER / Skåp & hyllor / Flaskschatull 8516337
*
nr 851 6337
Flaskschatull
nysilver/trä, med 3 st, kristallkaraffer, längd: 37 cm, djup: 16 cm, höjd: 40 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2013
kl 19:39:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 14:03:07
1
1.500 kr
7/10 19:34:20
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskschatull kristallkaraffer nysilver pläter skåp trä
-
1007 Bokhylla
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:53
-
4144 Bokhylla
Mahgony. Bredd: 150 cm. Höjd: 230 cm (3 delbara se..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:13
-
4241 Garderobsskåp
Jugend, mahogny. Bredd: 103 cm, djup: 47 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:46
-
3353 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:12
-
3175 Hörnvägghylla
mahogny, intarsia. Höjd: 83 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:25
-
3010 Hylla
med skåpdel, 1800-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 27 cm. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:15
*
Flaskschatull
nr 851 6337
Flaskschatull
nysilver/trä, med 3 st, kristallkaraffer, längd: 37 cm, djup: 16 cm, höjd: 40 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 14:03:07 | 1 | 1.500 kr |
7/10 19:34:20 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaskschatull kristallkaraffer nysilver pläter skåp trä
-
1007 Bokhylla
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:53 -
4144 Bokhylla
Mahgony. Bredd: 150 cm. Höjd: 230 cm (3 delbara se..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:13 -
4241 Garderobsskåp
Jugend, mahogny. Bredd: 103 cm, djup: 47 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:46
-
3353 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:12 -
3175 Hörnvägghylla
mahogny, intarsia. Höjd: 83 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:25 -
3010 Hylla
med skåpdel, 1800-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 27 cm. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:15